اسناد ثابت کننده ایرانی

اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسنادی که بطور قطعی ثابت می کند جمعی از سرخپوستان امریکایی ایرانی بوده اند.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسنادی که بطور قطعی ثابت می کند جمعی از سرخپوستان امریکایی ایرانی بوده اند.
دکتر حمید شفیع زاده  dr.shafizadeh3@gmail.com
دانشجوی پی اچ دی گروه اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
      اگر ما  چشمان یک غیر مسلمان غیر ایرانی را ببندیم و آن  را در یکی از محلات شهر قم قرار دهیم بدون شک در اولین نگاه متوجه یک سرزمین اسلامی می شود چون با تعداد زیادی از افراد روبرو می شودکه عبا و عمامه در بر دارند.
      اما من با تعدادی عکس ونقاشی مستند به شما نشان می دهم که تعداد افراد دارای عبا و عمامه در میان بسیاری از قبایل سرخپوست کانادا و امریکا به نسبت از هر شهر مذهبی ایران  و یا هر جای جهان اسلام بالاتر می باشد.
      تقریبا تمام روسای قبایل امریکا تا قبل از جنگ جهانی دوم در امریکا و کانادا لباس رسمیشان همان لباس علمای اسلامی می باشد.
      جنایت کاران غربی نه تنها دست به قتل عام گسترده سرخپوستان امریکا زدند بلکه تاریخ را بگونه ای تحریف کردند که سرخپوستان را تعدادی وحشی وغیر متمدن نشان می دهد که دین مشخص نداشته اند..
این کار غربیان ما به یاد شهادت حضرت علی (ع)  می اندازد که پس از ضربت خوردنش در محراب نماز در اثر تبلیغات مسموم معاویه بسیاری گفتند مگر علی(ع) نماز می خواند.همان علی  (ع) که در بعضی از شبها صدها رکعت نماز می خواند.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8339 .
      حال اگر من که نه بلکه اساتید باستان شناسی امریکایی از جمله باری فل  در کتاب داستان های امریکا  ادعا می کند که سرخپوستان در امریکا حوزه علمیه داشته اند ودر آن فقه و پزشکی و ستارشناسی تدریس می کرده اند تقریباً همه می گویند مگر سرخپوستان امریکا مسلمان بود ه اند و ،اصلا مگر آنها تمدنی داشتند مگر سرخپوستان قبایل وحشی چادر نشین نبوده اند؟
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
   تصویر 8340،  قبیله پتاواتومی با لباسی اسلامی در حال خاکسپاری یکی از سرخپوستان به روش کاملا اسلامی این نقاشی مستند و کاری از جرج وینتر(1876-1809) می باشد.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8341، رئیس قبیله پتاواتومی با لباس اسلامی اواخر قرن 19 م.
      به این اسم ها توجه کنید ملا سید، ملاجان، هارون،  دلاور، شارکنی، شاونی، ری، ماندان، شاهنیش، اراکی، علی بامو، امامی،  کاوشکار، سلک نام، یمنی، ابن اخی، ابن اسماعیل، سیاه تل، مکه مدینه، مهوش، ناز پارس.
      بدون شک این نام ها شما را به یاد مناطقی از ایران یا اشخاصی از ایران می اندازد اما در واقع اینها اسم های اندکی از قبایل سرخپوست امریکای شمالی می باشد که در کشور کانادا و امریکا زندگی می کرده اند وبسیاری از آنها قتل عام شده اند ولی اندک بقایایی از آنها هنوز موجود است.
      من در کتاب تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان  در قاره امریکا پیش از حضور کریستف کلمب صدها سند و عکس نشان داده ام که نشان می دهد بسیاری از قبایل سرخپوست امریکا ایرانی و مسلمان بوده اند. در تحقیقات جدیدم به مدارک بسیار مهم و ارزشمندی رسیدم که مجددا ادعای من را جدای از صد ها سند قبلی، ثابت می کند.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
   شکل 7713،  جلسه قبیله پتاواتومی با اشغالگران، تقریبا تمام سرخپوستان عبا و عمامه دارند.  نقاشی از جرج وینتر.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
قبیله ناز پارس و اسب اپالوسا
      در شمال شرق و جنوب شرق امریکا قبایلی وجود داشته اند که در دشت های سرسبز آنجا به پرورش اسبی از تیره خاص بنام اپالوسا  مشغول بودنده اند شواهدی وجود دارد که این نوع اسب مختصص خود سرخپوستان بوده و ربطی به اسب های که اروپائیان به امریکا آورده اند، ندارد.
      بیشتر مردم جهان اسب سرخپوستان را از نمونه اسب های پینت می دانند،  در صورتیکه این نژاد اسب متخصص اروپائیان بوده که تعدادی از آنها در نبرد ها به دست سرخپوستان افتاده است.
      غربی ها برای نابود کردند سرخپوستان نه تنها انواع بیماریها را که به آن مقاوم نبود مانند آبله در میان تمام بومیان امریکا شایع کردند بلکه به منابع غذایی عمده آنها که بوفالو ها بود رحم نکردند و اگر تعداد اندکی از آنها که در جنگل های دور افتاده پنهان شده بودند، نبودند دیگر نسل این حیوان منقرض شده بود.
     امریکایی ها برای انقراض نسل اسب اپالوسا دست به هر جنایتی زدند و نسل این نژاد اسب را در امریکا از بین بردند اما خوشبختانه قبل از انقراض این نژاد اسب در امریکا بعضی از مهاجرین تعداد اندکی از آن را به شرق روسیه برده بودند.در ده های اخیر سعی در احیای این نژاد اسب در جهان شده است ولی هنوز تعداد آنها بسیار کم می باشد از ویژگی های شاخص این نژاد داشتن پوستی شبیه پلنگ می باشد و صلیبه چشم آنها بر خلاف تمام اسبان که سیاه می باشد سفید و شبیه انسان است.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8342،  اسبی از نژاد آپالوسا با بدنی خال خالی یا پلنگی.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8343،  اسبی شبیه نژاد آپالوسا با بدنی خال خالی (پلنگی) در خرم آباد ایران.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8344:  به چشمان این اسب از نژاد آپالوسا توجه کنید،  دارای صلیبه سفید می باشد.
     بسیاری از کارشناسان ریشه این اسب را در ایران باستان می دانند.  من با یک جستجوی ساده در ایران نمونه های از این اسب را در ایران پیدا نمودم.
      قوم اصلی از سرخپوستان  که در امریکا به پرورش این اسب می پرداخته اند به لهجه فرانسوی"نو پرس" یا "نو پارس" و به لهجه فعلی بومیان نز پرس یا نازپارس نام دارد.
      این قوم خود را از تیره سا پتین  و چوپانیش  می دانند. خود بومیان نازپارس کلمه سا پتین را به سوراخ بینی معنی می کنند که از آن برای زینت حلقه ای را از بینی عبور می دهند همانگونه که در جنوب شرقی ایران در گذشته شایع  بوده است و در این زمان هم کما و بیش می تواند افرادی را دید که به این رسم پایبند می باشند.  جالب تر اینکه در خوزستان  به دماغ،  پت گفته می شود و "سا" احتمالاً از کلمه خلاصه شده سوراخ ایجاد شده و در کل این کلمه همان کلمه فارسی خوزستانی "سوراخ پتین" بوده که در گذر زمان به سا پتین تبدیل شده است.
      کلمه دیگری که بومیان نز پارس ریشه خود را از آن قوم می دانند کلمه چوپانیش می باشد.  این کلمه عین همان معنی که امروزه در زبان فارسی دارد در زبان بومیان نز پارس دارد." مردمانی که در دشت یا جنگل پیاده  به دنبال حیوانات قدم می زنند"
اما تشابه این اقوام با ایران باستان به همین جا ختم نمی شود.
      کلمه دیگری که بومیان نز پارس ریشه خود را از آن قوم می دانند،  کلمه چوپانیش  می باشد.  این کلمه عین همان معنی که امروزه در زبان فارسی دارد در زبان بومیان نز پارس دارد. "مردمانی که در دشت یا جنگل پیاده  به دنبال حیوانات قدم می زنند".  اما تشابه این اقوام با ایران باستان به همین جا ختم نمی شود.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
خط میخی آشوری و سومری در میان سرخپوستان
      در سال 1877م به دنبال تجاوز غربی ها به سرزمین اقوام نز پارس بین انها  جنگی در می گیرد که در نهایت به شکست سرخپوستان می انجامد.رئیس قبیله نز پارس که نامش جوزف می باشد (امریکایی ها بعد از شکست این قوم، اندک سرخپوستان نز پارس را مجبور به مسیحی شدن کردند و نام رئیس قبیله را که "هین ماه تو"  بود به جوزف تغییر دادند).
      در هنگام تسلیم شدن رئیس قبیله نز پارس، جنرال نلسون اپلتون مایلز  فرمانده مهاجمین امریکایی کیسه کوچکی را همراه او می بیند که پس از بررسی آن به یک تخته گل خشگ شده که بر روی آن حروف میخی حک شده دست پیدا می کند. جنرال نلسون اپلتون مایلزدر مورد این تخته گل از رئیس جوزف می پرسد.
   او می گوید:  این تخته ارثیه اجدادی او می باشد که از سال های بسیار دور از اجداد سفید پوستش به او رسیده است.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8345.
      این تخته گل برای ترجمه در اختیار دکتر رابرت دی بیگز  استاد شرق شناسی دانشگاه شیگاگو قرار می گیرد.    او پس از بررسی و ترجمه، قدمت این نوشته را به 4 هزار سال پیش می رساند و آن را متعلق به تمدن آشوری می داند.
      در میان این قوم سرخپوست نشانه ها وسمبل های  دیگری وجود دارد که نشان می دهد این قوم از سلسله آشوریان می باشند. ازجمله می تواند به خورشید آشوری و بوته گل آشوری اشاره کرد.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
   تصویر 8346،  نمای از آرم انجمن جهانی آشوریان منقش به ستاره آشوری و تصویری باستانی از ستاره آشوری.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
   تصویر 8347،  نمای باستانی از گل معرف آشوری و کودکی از قبیله سرخپوست ناز پارس با همان نقش بر روی قنداقش و در چپ رئیس قبیله نازپارس با طرح ستاره آشوری بر روی خورجینش.
      اما این اخرین تخته نوشته خط میخی نبود که در امریکا پیدا شد. در سال 1963م در ایالت جرجیا در ناحیه علی بامو  در نزدیکی رودخانه چاتاهوچی  یک خانم بنام جو هرن  هنگام بیل زنی در باغچه خانه اش در میان گل ها به تخته سربی دست پیدا نمود که همانند تخته گل رئیس جوزف بود با این تفاوت که یکی در شمال غربی امریکا و یکی در جنوب شرقی امریکا پیدا شده است این مکان محل زندگی اقوام  مختلفی از سرخپوستان از جمله قوم موسکوگی یا گریک و شاهونی = (شاهوندی) می باشد که قیافه آنها و بسیاری از آداب و رسوم و پوشاک انها شبیه ایرانیان می باشد که در کتاب تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره امریکا شرح آنها را داده ام.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8348.
      این تخته نوشته در کنفرانسی در سال 1973 م در جرجیا توسط دکتر جوزف بی ماهان  شرح داده شد.  این نوشته به خط قوم سومری که در جنوب ایران و جنوب شرقی عراق فعلی زندگی می کرده اند بوده است. قدمت آن همانند نوشته میخی رئیس جوزف متعلق به 4 هزار سال پیش می باشد.
      در امریکا چندین عدد دیگر از این موارد پیدا شده است در مورد دیگری در اوگلاهما در سال 1980 میلادی خانم گلوریا فارلی از شهر هاونر امریکا که مدت 50 سال در مورد تاریخ پیش از کلمب در امریکا تحقیق می کرده به سنگی دست پیدا می کند که علائم خاصی بر روی آن حک شده بوده است.  او یک نمونه لاتکسی از آن تهیه کرد وان را برای دکتر باری فل که به خط های باستان آگهی داشت، می فرستد او پس از بررسی اظهار می دارد این علائم به تمدن دیلمونیا که شاخه ای از تمدن سومری در جزیره بحرین در خیلج فارس می باشد،  تعلق دارد.
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
اسناد ثابت کننده ایرانی حمید شفیع زاده
تصویر 8349.
دکتر حمید شفیع زاده
مستند های مربوط
مستند های بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری

 

آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا
    توجه 1:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه 2:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری وبلاگ بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت علم مربوطه وبلاگ،  با استراتژی مشخص یاری نمایید.
   توجه 3:  مطالب وبسایت ارگ و وبلاگ گفتمان تاریخ،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شوند،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به اصل وبلاگ من مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
ارگ ایران   http://arqir.com
 
این نوشته در تاریخ جهان ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.