تاریخ باستان شبه جزیره عربستان

تاریخ باستان شبه جزیره عربستان
پیش گفتار
      یکی از مهمترین تاریخ های باستان،  که به تاریخ کهن و باستان ایران نیز مربوط می شود،  تاریخ شبه جزیره عربستان است،  ایرانیان متخصص درباره آن کم تحقیق کرده و می گویند،  این صفحه را به این تاریخ می پردازم،  و به مرور آنرا کامل می کنم.
تصویر نقشه عربستان،  عکس شماره 4635.
آثار باستانی مداین صالح
      مداین صالح یا حجر نام بنایی است،  از سازه‌ های سنگی تاریخی در شمال کشور عربستان سعودی،  که قدمت آن به دوران مادها و هخامنشیان باز می گردد،  و به عنوان اولین میراث تاریخی عربستان در یونسکو به ثبت رسیده است.
   تصویر هایی از مدائن صالح،  عکس شماره 4637.  جهت اطلاع و دیدن عکس های بیشتر در جستجوها بنویسید، Madain Saleh .
   تصویر مکعب قصر الحمرا،  که بوضوح تمدن مد ایرانی را اوایل هزاره ششم خورشیدی ایرانی در عربستان را نشان می دهد،  عکس شماره 4638.
  
آثار باستانی قریه فاو
      قریه فاو یک سایت باستانی مهم در کشور عربستان است،  موقعیت آندر نقشه بالا نشان داده شده است.
   تصویر هایی از قریه فاو،  عکس شماره 4649.  جهت اطلاع بیشتر در جستجوها بنویسید  Qaryat al-Faw .
 
نمایش آثار در جهان
      کشور عربستان سعودی نمایشگاهی از آثار خود را در خارج از کشور به اجرا گذاشت،  و تقریبا در آن اعلام شد،  که از این به بعد تاریخ باستان نیز برای این کشور دارای اهمیت خواهد بود.  امیدوارم تاریخ نویسها و باستان شناسان شبه جزیره عربستان،  مستقل کار و تحقیق نمایند،  و دچار بحران تاریخ نویسی استعماری نشوند.
      تصویر از نمایشگاه جاده های عربستان،  عکس شماره 4634،  جهت اطلاع بیشتر در جستجوها بنویسید،   Roads of Arabia. Archaeology and History of the Kingdom of Saudi .
 
 
 . . . این پست ادامه دارد و بازنویسی می شود . . .
 
آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا
    توجه:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
ارگ   http://arq.ir
 
این نوشته در تاریخ جهان ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.