ورزشها و بازیهای ایرانی

ورزشها و بازیهای ایرانی
پیش نویس
   هر سرزمینی ورزش و بازی هایی دارد،  هر آنچه یک کشور سابقه تاریخی بیشتری داشته باشد،  انواع ورزشها و بازی های آن کشور هم بیشتر است،  و ریشه در تاریخ ملی و مردمی آنجا دارند،  منجمله در ایران تاریخی.  ما در گروه تحقیقاتی ارگ ایران و وبلاگ گفتمان تاریخ متوجه شده ایم،  ریشه همه مردم و فرهنگها،  در تمدن های کهن ار و آت و جی است،  در نتیجه بسیاری از ورزشها و بازیها،  ریشه در همین منطقه تمدنی دارند.
ورزشها و بازیهای ایرانی
تصویر تاریخی چوب بازی بختیاری،  عکس شماره ۳۳۸۴.
  توجه:  مطالب وبسایت ارگ و وبلاگ گفتمان تاریخ،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شوند،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به اصل وبلاگ من مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
ورزشها و بازیهای ایرانی
تصویر لوگوی با جدید پیگیر تاریخ ایران باشید،  عکس شماره ۱۶۱۱.
فهرست موضوعی
ورزشها و بازیهای ایرانی
. . . این صفحه بزودی کامل پست می شود . . .
ورزشها و بازیهای ایرانی
   عکس تاریخی جمعی ورزشکار و روسای فدراسیون های ورزشی،  مقابل باشگاه تاج در خیابان شمالی پارک شهر تهران،  مشروح در اینجا،  عکس شماره ۱۲۴۲.
ورزشها و بازیهای ایرانی
   تصویر مجسمه باستانی از ورزشکار ایرانی ۱۵۰ ق.م،  و امروزی از استاد فرشاد محمدی،  لباسها کاملاً شبیه هم هستند،  عکس شماره ۷۰۱۶.
 
   نماهنگ تاریخ لباس هنر های رزمی در ایران،  به روایت آثار تاریخی و فرهنگی ایران،  کلیپ شماره ۱۱۶.
آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  مطالب وبسایت ارگ و وبلاگ گفتمان تاریخ،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شوند،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به اصل وبلاگ من مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
ارگ   http://arqir.com
 
 
این نوشته در عمومی ایران ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

۲ پاسخ به ورزشها و بازیهای ایرانی

  1. بازتاب: سازمان و ورزش Mix Fighting - ارگ ایران - انوش راوید

  2. بازتاب: فهرست کلی تارنمای ارگ ایران -

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *