تمدن های کهن ایران و جهان

تمدن های کهن ایران و جهان
پیش گفتار
      بمنظور بدست آوردن سیر رشد و تکامل تمدن،  ابتدا باید تمدن های کهن را شناخت،  بویژه تمدن های کهن ایران را،  که کمتر مورد شناسایی قرار گرفته است،  و از آسیب های تاریخ نویسی استعماری دور مانده است.  لازم است این دوره تاریخی را بدور از دروغ های بیشمار تاریخی بررسی علمی کرد ،  دروغ هایی که در مقاطع زمانی دیگر برای تاریخ فراوان وجود دارد.
   توجه ــ  مطالب وبسایت ارگ و وبلاگ گفتمان تاریخ،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شوند،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به اصل وبلاگ من مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arq.ir .
 فهرست پست های تمدن های کهن ایران
 
تمدن های بالا دستی
   برای بسیاری پرسش پیش آمده،  تمدن هایی که من نام می برم چیست،  و چرا می گویم،  مطابق معمول سیستم آموزشی ایران یاد داده،  که جوانها فقط حافظه محوری کپی پیسی باشند،  نه چیز دیگر.  برای همین شنیدن مطالب جدید،  گاه آنها را به هیجان های مخالف و موافق سوق می دهد،  ولی هیچکدام نمی توانند تقاضا بدهند،  که چگونه می توانند در این باره تحقیق کنند.  من بارها از تمدن های اولیه و کهن نوشته ام،  تمدن های:
  ــ  ار =  وابسته به راست و بلند، آلت مردانه،  که اثرات آن در بخش های بزرگی از هندوستان و آفریقا باقی است،  از 20 هزار تا 12 هزار سال پیش.
  ــ  آت = دارنده آتش،  که آتش و آذر و دین هایی که به نوعی با آتش ارتباط دارند،  اثرات آنها در ایران و هندوستان باقی است،  از 12 هزار تا 7 هزار سال پیش.
  ــ  جی = ژی = ژن = زن = وابسته به زن و ملکه و الهه های زن که بعداً در دین هایی مانند میترایی ظاهر شد،  از 7 هزار تا 4 هزار سال پیش.
  ــ  مد = بالا بلندی، بالا رونده،  که به خدا در آسمان اعتقاد داشتند،  و بازمانده آنها دین های ابراهیمی است،  که از 4 هزار سال تا 2 هزار سال پیش بودند.
      عزیزان این تحقیقات اول راه ریشه یابی تاریخ است،  و نیاز به همکار جهت ادامه تحقیقات دارم،  همکار برای بازدید های تاریخی،  برای پشتیبانی اینترنتی،  برای مطالعه کتب تاریخی و غیره،  عزیزانی که مایل به همکاری هستند،  باید:
  1 ــ  با نام واقعی خودشان باشند،  و محدودیت در ایران نداشته باشند.
  2 ـ  حداقل گزارش از 10 بازدید اثر تاریخی در اینترنت داشته باشند.
  3 ـ  ژن و ذهن کپی پیسی نداشته باشند،  و دارای تحقیق و تحلیل باشند.
      به امید روز که تمام تاریخ علمی ایران و جهان بدست توانای جوانان باهوش متخصص ایران نوشته شود.
 
   تصویر یک اثر دوران کهن که در سراسر ایران پر است،  و کمتر مورد تحقیق های علمی قرار گرفته اند،  عکس شماره 7981.
آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا
    توجه:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
ارگ   http://arq.ir
 
این نوشته در تاریخ ایران ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.