تماس با ما

تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
پیش نویس
       به تمام پرسش و دیدگاه،  نقد و نظر،  درخواست و انتقاد، و….  حداکثر در مدت ۱۵ روز پاسخ داده می شود.  بدلیل گستردگی مطالب در اینترنت،  اگر یکی از قلم افتاد،  لطف نمایید تکرار نمایید.
تماس با ما
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
شرایط تماس با ما
   لطفاً  قبل از نوشتن نظر، پرسش، درخواست، و غیره،  به نکات زیر توجه داشته باشید،  تمامی این نکات برای تسریع در پاسخگویی می باشد،  پس خواهشا تمامی موارد را رعایت کنید.
  ۱ ــ  ابتدا پرسش خود را در جستجوی وبسایت بنویسید.
  ۲ ــ  سپس بخش و صفحه های مربوط را به دقت مطالعه کنید.
  ۳ ــ  از جملاتی دارای لحن عصبانیت، خودمانی و… پرهیز فرمایید.
  ۴ ــ   کوتاه و خلاصه و موضوعی باشند،  تا باعث سرعت پاسخ دهی شود.
  ۵ ــ  ایمیل ها و نظرها را فینگلیش یا به انگلیسی ننویسید،  زیرا زمان می برد.
  ۶ ــ  از افزودن کلمات اهانت آمیز خود داری کنید،  زیرا سیستم حذف و ایمیل بلاک می شود.
   مهم:  مطالعه و پاسخگویی به نظر و پرسش شما،  ارتباط مستقیم با رعایت تمام قوانین فوق دارد،  در صورتی که هر یک از موارد بالا رعایت نشود،  با کمال تاسف ایمیل و نظر شما بدون مطالعه و پاسخ حذف خواهد شد.
   ــ  گاه پاسخی بدلیل نیاز به مطالعه و تحقیق میدانی ممکن است،  تا یکماه زمان برد.
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
ایمیلها برای تماس
a.raavid{AT}gmail.com
۱
masoud.izadi69{AT}gmail.com
۲
 
۳
بجای {AT} = @ قرار دهید
   توجه نمایید،  وبسایت ارگ ایران شخصی است،  وابسته به هیچ نهاد و ارگان نیست،  تجاری هم نیست،  برای ما تعداد زیاد بازدید کنندگان مهم نمی باشد،  مهم کیفیت مفهومی و تخصصی بازدید کنندگان است.
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
در ضمن می توانید در فیسبوک پیام بگذارید
تماس با ما
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
   توجه:  بمنظور ایجاد فضای تخصصی،  عزیزان پیگیر و علاقمند به دانش مربوطه وبسایت،  نظرات و پرسش های خودشان را ابتدا در جستجوهای ارگ ایران بیابند،  و سپس با مطالعه مطالب،  پرسش تخصصی تر نمایند.
   مهم:  در همه جا،  با حفظ محیط دمکرات،  دیدگاه خود را بگویید و بنویسید،  و سعی نمایید تخصصی و تخصصی تر شوید،  ولی گمان نکنید آنچه که می دانید،  حتماً درست است،  چه بسا کاملاً اشتباه باشد.  علم پایانی ندارد و ما هنوز اول و اول راهیم،  و هر آن علم تغییر می کند و تکامل و رشد می یابد.
اینستاگرام:
 
ANOUSH RAAVID
۱
arq.ir
۲
 
۳
تلگرام:
 
۱
 
۲
 
۳
 
 
 
 
شبکه های اجتماعی تارنمای ارگ ایران
به شبکه های اجتماعی تارنمای ارگ ایران بپیوندید.
تماس با ما
تصویر شماره ۳۱۲۱.
تماس با ما
لوگو جهت آینده ای بهتر در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی شرکت کنید،  عکس شماره ۱۵۳۳.
این برگه پیوست لینک زیر است:
 
تماس با ما
تماس با ما
………….
تماس با ما
تماس با ما
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
جهت آدرس دفتر تارنمای ارگ ایران در جستجو های گوگل مپ و ارت،  بنویسید:
"دفتر وبسایت ارگ ایران"
مهم:  این وبسایت تبلیغاتی و تجاری و حزبی نیست،  فقط ویژه علاقمندان و متخصصان به درک و دید جدید از تاریخ و تاریخ اجتماعی و جغرافیای تاریخی است،  آنها نیز به معانی مطالب توجه می کنند و پیگیر می شوند.
      هر شخصی هم که می خواهد نظر و پرسش نماید،  بیشتر تأمل و دقت کند،  تا در کل بهره خوبتری حاصل شود.  کسانیکه فوری و هر لحظه ای و هر دمی،  نظر و پرسش دارند،  سعی نمایند با مطالعه بیشتر تارنمای ارگ ایران،  تخصص خود را بالا ببرند،  و پرسشهای تخصصی تر کنند.
     وقت من بیشتر برای پاسخ به پرسش های علاقمند ترها و پیگیر کننده ها گذاشته می شود.  روزانه بیش از ۳۰ نظر و پرسش دارم،  برای همین به ترتیب اولویت تخصصی پاسخ می دهم.
تماس با ما

Comments ۳۰

 • درود وصددرود بر همت بلند یک ایرانی اصیل .خواهش میکنیم باانرژی هزار برابر ادامه دهید تا ثابت شود تمام فیلم هالیوود دروغهای هستن که باب میل خودشان است وبه نفع خودشان.خواهش میکنم آثارتان راجهانی کنید.

 • انصافا نظرات نابی داری

  ……………….

  • احمد گرامی،  بدلیل داشتن بار غیر علمی و منفی بقیه نظر شما را حذف کردم،  لطف نمایید یکی از مطالب وبلاگ را دقیق مطالعه کنید،  سپس با پرسشهای علمی در موضوع مربوطه،  کمک به گردش گردونه یادگیری نمایید.

 • باسلام 

  سایت جامع و کامل برای بنده بود باتشکر

  یکی از بخاری های هیزمی نظرم را جلب کرد 

  لطفاً درصورت امکان تلفن استادکار سازنده را جهت سفارش برایم ارسال کنید 

  باتشکروسپاس

 • باسلام و خسته نباشید

  امید که تلاش و همت شما هر بیشتر در این راه که موجب غرور و سربلندی و نیز روشن تر شدن راه مقدس علم تاریخ و دانش گذشته بشری است همچنان پرفروغ و فیروز پایدار بماند

 • سلام وقت بخیر

  اگر ممکن است منابعی که برای مطلب ایزدیان و باورهایشان استفاده کرده اید را معرفی کنید ممنون میشوم

  • درود و سپاس از توجه شما،  از منابع مختلف خلاصه کردم،  و یادم نیست از کدامهاست، جهت اطلاع در جستجوها بنویسید

   Yazidi Kurds of Iraq  یا  Yazidis

   تندرست و پیروز باشید

 • ۱.ایرانویج به گفته اوستا یکمین سرزمین افریده شده توسط خداست به نظرشما رابطه اتلانتیس یا تمدن ارته با ایرانوویج چیست؟با توجه به نماد اریایی چلیپا ایرانوویج باید درقطب شمال باشد تا چلیپا درست باشد البته منظورم نقشه باستانی قطب شمال که ایرانیان باستان کشیدند ومعروف به پیری رییسی شده؟۲.به نظرشما انسان تکامل یافته میمون است یا به گفته اوستا حاصل افرینش گومرت(مرده میرا)که فرزندانش مشی ومشیانه بودند. 

  • درود و سپاس از توجه شما

   از نظر من ایرانویچ یک جایگاه ستاره شناسی و نجوم مانند استون هنج در انگلستان بود،  و رابطه تعیین حدود طول و عرض جغرافیایی داشت.

    

   چلیپا یک نماد است،  که در همه جهان از ابتدای دوران توانایی ترسیم هموساپین در کنار نمادها و نقاشی های دیگر کشیده شده است.  ایرانویچ داستان یک مکان است،  برای ایرانویچ تاریخ نویسان و تاریخ نگاران بنا به برداشت خودشان از متون تاریخی جایی را گفته اند،  من نیز بنا به این پژوهشها سعی در یافتن یک اثر باستان شناسی هستم.

    

   من پیگیر علم رشد و تکامل بدون تغییر ناپیوسته هستم،  یعنی برای علم  آفرینش،  فقط رشد و تکامل با تغییرات پیوسته همراه در شرایط آزمون و خطا را مطالعه می کنم.

   تندرست و پیروز باشید

 • پرسش پیشینم که پاسخ نگرفته ام را تکرار می کنم،طبق تحقیقاتی که داشتم اسراییل=ازراییل=ازر+اییل(ایل)=ایل آتش ،اینها کوردان اریایی بودند وبنی اسراییل واقعیند چرا که اینها ایل آتش یا ایل ابراهیم ع هستند وبدین لقب شهره شدند که ابراهیم اتش را گلستان کرد وابراهیم درغرب ایران می زیست نامش ازبن پرهام است وایرانی است چونانکه عمویش نیز تارخ نام دارد لذا بیشترانبیا که نوادگان اویند کورد واریایی هستند ،اینکه بیشتر پیامبران درایران آرامگاه دارند برهانی براین سخن است داود درایران می زیسته وارامگاهش روستای داود پیغمبر است نه اورشلیم اینها دروغهای اسراییلیهای جعلی وسامی نژاد است اصلا ایشان درهنگامه موسی که اونیزایرانی بود دریمن زیست می کردند زبانشان عربی بود بعدها به ایران امدند زبانشان درمجاورت همین کوردهای اسراییلی ازعربی به عبری بدل گشت وسپس باهم به فلسطین کوچ کردند درواقع موسی اریاییهای زیرظلم وستم پادشاهان دراویدی نژاد عیلام نجات داد درواقع مصر همین حوالی ایلام وخوزستان بوده است ،وسپس انها رابه سرزمینی با نام کنعان درایران کوچ داد؟اهرام درواقع همین نیایشگاه چغازنبیل است چرا که مصریها دران هنگامه اجر را درکوره پخت نمی کردند ولی درقران به این مورد اشاره گشته است.گویند اینکه پیامبرگفته مهدی یا دراصل سوشیانت جسم بنی اسراییل دارد مراد این اسراییلیهای کورد می باشد درواقع کلا سرزمین فلسطین یک جعل تاریخی وسرزمین دجال است وایران سرزمین پیامبران است!!

  • درود،  نوشتن یک نظریه و گفتن اینکه پرسش است و داشتن تقاضای پاسخ،  بنظرم غیر معقول است.  مطرح کردن نظر در تارنمای ارگ ایران،  کاملاً درست و منطقی است،  این تارنما برای همین است.  لطف کنید نظریه خودتان را همراه با چند عکس و سند کامل بفرستید،  تا در یک برگه جدا پست کنم،  و در پایان نظریه خود چند پرسش هر کدام در کمتر از یک خط مطرح کنید،  تا من یا دیگران بتوانند به آن پاسخ دهند.

 • بنده با نظریاتتان همه،موافق بودم وسرزمین چلیپا شکل را درحدود ایران کهن بزرگ می دانستم و طوفان نوح راهمان طوفان جمشید می دانستم مربوط به ترک خوردگی گسلهای زاگرس،هرچند قبلا می پنداشتم سرزمین چلیپا شکل درقاره گمشده قطب شمال هست وشعری سروده بودم:آ غاز هستی زنیستی برزمین ،بود باریکم از ویجه ایران زمین،بومی که این روزگارنامندش قطب شمال،،بدانگه نداشت برف زیاد ویخچال،،بود زمینی میانه وناف جهان،،که اهرمن رهی نداشت بدان،،بود میانه ایرانوویج بلندترین کوه جهان تیرگ،،تو گویی میخی بلند بود در زمین تیرگ،،چهار رود چون چلیپا سرازیر بود ازتیرگ،،به راستی چلیپا نگاشته شد ازکوه تیرگ،،چلیپا که پرچم ایران باید آن بود،،به بلندترین تیرگ جهان به اهتزاز بود،،و…ولی با پیدا شدن ارگ جمشید در روسیه دوباره به نظر اولم رسیدم وبه نظربا اینکه اریاییها از ۶۰۰۰سال پیش درایران بودند ولی سرزمین مادری ایشان نه درفلات قاره ایران است که درقطب شمال است،درسرزمینی که برابرگفته اوستا میانه وناف جهان است واکنون در زیرخروارها یخ وبرف مدفون است،انها ۶۰۰۰سال پیش درانجا بودند درسرزمینی به شکل چلیپا یا سواستیکا،سپس با سرد شدن هوا وپیش بینی ان به دستورخدا در سرزمینی در روسیه ارگ اپارتمانی پیشرفته با سیستم گرمایشی نوین ساختند واین اپارتمان سه طبقه را به یاد سرزمین مادریشان به شکل چلیپا یا سواستیکا ساختند وبا فروکش کردن طوفان به رهبری جمشید،به فلات ایران در۶۰۰۰سال پیش وارد شدند که احتمالا تخت جمشید اولین ایستگاه حکومتی ایشان بوده است.

  • درود و سپاس از توجه شما،  گمان نکنم برای این نظریه ها می توان قطعیت تاریخی داشت،  بلکه اینها نظریه یا پیش نظریه هایی هستند،  که باید روی آنها پژوهشهای زیادی انجام شود.  امیدوارم این نظریه را بصورت یک مقاله برای نشر در این تارنما ارسال کنید،  تندرست و پیروز باشید

 • با سلام وتشکر از اطلاعاتی که از سایت بسیار گرانبها و پر محتوای شما برده و میبرم درضمن من دنبال جدولی از واحدها میباشم که واحد اشیإٔ مختلفی مانند واحد ساختماان دستگاه است واحد هواپیما فروند است واحد سگ قلاده است یا واحد چاه  حلقه است.اگردر این موردجددوکامل یا یک سایت معرفی بفرمایید بسیار متشکر میشوم.

 • احسنت بر شما، باید این دورغهای بزرگ رو جهانی کنید، زمین زیر پاهامون داره میلرزه از این چرت و پرتها. مصر یه کشور عربی تو شمال افریقا با این عظمت و شکوه و تمدن، اولین امپراطوری ابرقدرت جهان. چرا اسکندر مقدونیه آثارش تو مصر بجا ماند، از جمله اسم شهر اسکندریه؟ چرا از ایران فقط میگن بود هیچ اثر بجا نمانده است؟

  • درود،  شهر اسکندریه باستان یک شهر میترایی بود،  و نام اسکندر نیز یک نام میترایی است،  و هیچ ربطی به اسکندر مقدونی یا آلکساندر که از یونان آمده باشد،  ندارد.  لطف کنید در جستجوهای تارنما پاسخ پرسشهای خود را بیابید.

 • با درود و سپاس فراوان از تارنمای ارگ ایران و البته استاد عزیز آقای انوش راوید.

  فقط خواستم بگم که پی دی اف از کتابی یا جایی دارید که این تاریخ را بطور دقیق و کامل گفته باشه. منظورم آن است که درباره هخامنشیان و اینکه چه کسی و چه سلسله ای این شاهنشاهی قدرتمند را شکست داد و از بین برد و بطور کامل درباره هر دو سلسله نوشته باشه معرفی بفرمایید تا مطالعه کنیم. سپاس دوباره از شما …. در پناه یزدان پاک، مانا باشید.

  • درود و سپاس از توجه شما، متاسفانه تمام کتب آموزشی و بازاری همه در راستای تاریخ نویسی استعماری هستند، امیدوارم در آینده پژوهشگران مستقل ملی اقدام به نگارش تاریخ بسبک تاریخ نویسی ایرانی نمایند. فعلاً بمنظور مطالعه همین وبلاگ ارگ ایران را پیشنهاد می کنم، تندرست و پیروز باشید

 • سلام و درود خدمت اساتید و تمام کسانی که زحمات زیادی رو در راستای تاریخ واقعی ایران کشیدن

  من محمدمهدی فرجی هستم ، مطالب شمارو خیلی وقته که پیگیرم   صحبتی که باشما دارم انتقاد نیست شاید به نوعی درخواست هست 

  البته که من و شاید خیلی از ایرانیها خوشحال میشیم که اسکندر مقدونی ، اعراب یا حتی مغولها ب ایران حمله نکرده باشن اما فارغ از احساست باید واقعیتهارو بعد از روشن شدن پذیرفت ، چرا که هرچه بوده و گذشته الان این هستیم ، من مقالات شما و بانو پرنیان رو کاملا مطالعه کردم و به نوعی در مورد اسکندر قانع شدم ، که یه جوان ۲۵ ساله تونسته باشه در مدت خیلی کمی امپراتوری قدرتمند ایران رو خاموش کنه، چرا که در تاریخ هیچ کشوری همچین انسان بیتجربه ای به این موفقیت دست پیدا نکرده، و چون مدت زمان زیادی از اونوقت گدشته صد البته تحریفاتی صورت گرفته من حتم دارم که انقراض سلسله هخامنش از داخل ایران بوده ، اما در مورد اعراب و مغول کاملا قانع نشدم ، من تاریخ بسیاری ازراسلام مطالعه کردم تاریخ طبری ، ابن اثیر ، واقدی، ابن خلدون، ابن مسعود و … از ماهیت اعراب و اسلام نوطهور چنین برمیاد که نه فقط بخاطر دین بلکه بخاطر مال و ثروت شمشیر زدن و منطقا دست به یورشهایی زدن از قبیل هجومی که در زمان مهرداد داشتن و خنثی شده که البته به سادگی هم نبوده و مدت زمان زیادی طول کشیده ، با وقوع تاریخی جنگهای اعراب که در کتب تاریخی هست چیزی حدود ۳۲ سال زمان برده اعراب در همه جای ایران نفوذ کنن که اون هم ب طور کامل نتوستن همه جای ایران بزرگ اون زمان رو تحت سیطره خودشون بیارن البته که بسیاری از این جنگها با اغراق بیان شده و کشتارهایی ک صورت گرفته در امار منطقی نیست ولی به هر حال اتفاق افتاده حد اقل به نظر بنده و خیلی از کارشناسان تاریخی، در مورد مغولها هم ب همین شکل، 

  ، فیلم ۳۰۰ رو کامل دیدم و همونجا هم من با علم به تاریخ میدونستم که کاملا دروغ بوده ، و حتی فیلم اسکندر با بازی آنجلینا رو هم که خاستم ببینم بعد از چند دقیقه دیگ نتونستم ادامه بدم ، چون برام روشن شد که نمیتونه واقعی باشه، 

  در انتها من خواهشم این هست که در مورد اعراب و مغول بیشتر تحقیق بشه و اسناد ببشتری ارایه بشه ، البته شاید کار چند نفر نباشه و نیاز به تحقیقات عامه داره ولی ب شخصه برای قانع شدن خودم و خیلیها نیاز هست

  بازم ممنون از مطالب مفید شما ، موفق باشید 

 • ابرسین کوه الان اسمش دالان کوه هست

 • کوه دماوند اوستا هم همین کوه داراب شاه در دالان کوهه که بخاطر شباهتش به دماوند بهش میگن دماوند لصفهان

  کوه بس شگفت هم قلعه بزی در مبارکه هست پس سرزمین پارت یعنی اصفهان و البته اسم قدیمی چادگان و داران هم پارتیکان بوده

  کوه داود هم احتمالا در ازناست در روستای داود پیغمبر که کوه دایباد هم میگن

  غارهای عمودی داراب شاه که مکان حبسش بود در کوه داراب شاه قرار دارند و در سمت داران تصویر دو اژدها ماره که کار ساعت خورشیدی رو انجام میدادن

   

 • کابل و زابل و بابل و آمل اولی در شرق استان کرمانشاه بودن و پدر رستم زابلی ( کنگاوری ) و مادر او کابلی(صحنه )  بود

  روستایی در صحنه به نام سمنگان هست که زاده او بوده

  بخاطر همین پیران ویسه او رو با کوه بیستون مقایسه کرد چون اهل اون دیار بود

   

 • البته از داستانهای شاهنامه اینطور برمیاد که زابل و کابل و آمل های دیگری کنار دماوند اصفهان بودن

  یعنی مهراب کابلی پسر داراب بوده و اهل همون دیار

   

 • گلهای چیچک زرد که در دشت چلگاو رشد میکنند احتمالا همون هوم مقدس اند

انوش راوید
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

کلیک کنید: تماس شما

املاک ارگ ایران

کلیک کنید: پرچم و نشان ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: ارگ یا ارک

کلیک کنید فهرست ارگ ایران

کلیک کنید: پارسی سخن بگیم

 فروشگاه ها و گردشگاه ها

کلیک کنید دانلود های ارگ

کلیک کنید: لینکدونی ارگ ایران

کلیک کنید تقویم ایرانی

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

کتابهای مهم تاریخی در ایران

کلیک کنید: دوران های تاریخی ایران

 اکلیک کنید: ایران و ایرانیان ارگ

کلیک کنید: موزه مجازی ارگ ایران

کلیک کنید: پرسش و پاسخ های وبسایت

هواداران وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: مستندهای نماشای ارگ ایران

آپارات وبسایت ارگ ارگ ایران

 فیسبوک وبسایت ارگ ایران

اینستاگرام وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: جالب خواندنی شنیدنی دیدنی></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/611 -->
 <!-- start logo cod off http://arq.ir/630 --><p align=

کلیک کنید: دیدنی های ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/630 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/118 --><p align=

کلیک کنید: مدنی و اجتماعی ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/118 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/100 --><p align=

کلیک کنید: ویژه ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/100 -->

<!-- start logo cod off http://arq.ir/510 --><p align=

مطالب فنی و مهندسی وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: آینده بینی ارگ ایران

کلیک کنید: کارگاه اندیشه ارگ ایران

کلیک کنید: تماس با ما
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

Share